BeylikdüzüGenel

Beylikdüzü Nazım Hikmet Anma Etkinlikleri

Türk ve Dünya Şairi Nazım Hikmet, doğumunun 113. Yılı’nda Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek üç farklı etkinlikle anılacak. Her ayın bir sanatçıya atfedileceği Beylikdüzü Belediyesi kültür sanat etkinliklerinde Ocak ayı, Nazım Hikmet’i dolu dolu yaşayıp, O’nu yakından tanıyacağımız nitelikli programlar sunuyor. Edebiyat tutkunları ve Nazım Hikmet severler için keyif alacağınız etkinlikler sunan Ocak ayı Beylikdüzü’nde Nazım Hikmet’in ayı…

“Nazım’ı Anma Programı”

15 Ocak Perşembe günü Saat 14:00’da gerçekleşecek “Nazım’ı Anma Programı” adlı panel kapsamında Nazım Hikmet’le en son konuşan Türk Gazeteci Orhan Karaveli anılarını ve düşüncelerini, Yazar Alaettin Bahçekapılı, Şair Ahmet Özer ve Yazar Derman Bayladı ise görüşlerini herkesle paylaşacak. Ünlü Tiyatrocu Dilek Türker, panelde kendine has yorumuyla Nazım Hikmet şiirlerini bizler için sunacak.

“Mutlu Ol Nazım”

Ardından 15 Ocak Perşembe akşamı Saat 20:00’da sahnelenecek “Mutlu Ol Nazım” adlı tiyatroda Nazım Hikmet’in yaşadıkları, memleket hasreti ve sevgisi, Ataol Behramoğlu’nun uyarlaması, Mahmut Gökgöz’ün yönetimiyle sahneye koyulacak. Usta tiyatro oyuncusu Dilek Türker’in sahneleyeceği tek kişilik tiyatro gösterisi, Nazım’ın şiirlerinden yola çıkılarak seyircilere yansıtılacak.

“Bir Edebiyatçı Nazım Hikmet”

29 Ocak Perşembe günü Saat 15:00’da ise yapılacak “Bir Edebiyatçı Nazım Hikmet” isimli panelde; usta şair Nazım Hikmet’in farklı yönleri de ortaya koyacak isimler Cezmi Ersöz, Halim Şafak ve Yücel Kayıran bizlerle olacak. Panelin Koordinatörlüğünü Janset Karavin, Moderatörlüğünü ise Ahmet Soysal yapıyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı