Beylikdüzü

Beylikdüzü İmsakiye 2023


23 Mayıs 2024 Perşembe Günü İftar ve Sahur Vakitleri

Sahur Zamanı: 03:44
İftar Zamanı: 20:302023 Ramazan Takvimi 
Kadir Gecesi: 17 Nisan 2023 | Pazartesi
Arefe: 20 Nisan 2023 | Perşembe
Ramazan Bayramı 1.Gün: 21 Nisan 2023 | Cuma
Ramazan Bayramı 2.Gün: 22 Nisan 2023 | Cumartesi
Ramazan Bayramı 3.Gün: 23 Nisan 2023 | Pazar

Beylikdüzü İmsakiye 2023 sayfasından Ramazan-ı Şerif ne zaman, hangi ayda başlıyor sorusu ile birlikte 2023 Ramazan ayı için iftar saati ve sahur vakti detaylarına her gün sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü İftar Vakti sayfasında yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sağlanmaktadır. Her gün için iftar açma zamanını, bugün sahur ne zaman, akşam ezanı saat kaçta okunuyor ve imsak kaçta başlıyor gibi sorularınız için “Beylikdüzü İmsakiye” sayfamızı takip edebilirsiniz. Böylece yemeklerin yenmeye başlandığı iftar vaktini ve oruca hazırlık için son yemeklerin yenildiği sahur vaktinin bitmesine ne kadar süre kaldığını dakika dakika takip edebilirsiniz.

Sahurun bitiş saati net olarak belirtilmiştir yalnız sahura saat kaçta ve ne zaman kalkılır sorusunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir. İmsak ezanının başladığı andan itibaren sahur vakti son bulur. Akşam ezanının okunması ile birlikte ise iftar vakti gelmiş olur ve oruçlar açılır. Sabah namazı ise İstanbul Beylikdüzü İmsak Vakti ezanının hemen ardından kılınabilir. İmsak ezanının okunması ile birlikte oruç başladığından dolayı ezan okunmadan önce oruca niyet edilir.

Bu sayfada yer alan veriler Beylikdüzü Sahur ve İmsak Vakitleri, Diyanet İşleri Başkanlığı sayfasında bulunan veriler ile aynıdır. İmsakiye verileri ile namaz vakti verileri arasında bir fark bulunmadığından dolayı Diyanet tarafından sağlanan verilerin yer aldığı Namaz Vakitleri ve Günlük Ezan Saatleri sayfamız üzerinden de verileri takip edebilirsiniz. Not: Beylikdüzü Bayram Namazı Saati belli olduktan sonra sitemizden ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı