Beylikdüzü

Beylikdüzü Cam Balkon

Beylikdüzü cam balkon bölgesinde eğer açık havada ya da temiz havada oturmayı seven bir kişiyseniz, kış soğukları bastırdığı zaman bunu yapmanız pek de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle balkonda vakit geçiremeyeceksinizdir.

Beylikdüzü cam balkon bölgesinde eğer açık havada ya da temiz havada oturmayı seven bir kişiyseniz, kış soğukları bastırdığı zaman bunu yapmanız pek de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle balkonda vakit geçiremeyeceksinizdir. Ancak cam balkon sistemleri tam da bunun önüne geçmek için ideal sistemlerdir. Cam balkon sistemleri sayesinde dört mevsim saat fark etmeksizin istediğiniz zaman kolaylıkla ve rahatlıkla balkonunuzda vakit geçirebilirsiniz. Cam balkon sistemlerinin modern bir yapıda olması, estetik ve şık durması, kaliteli malzemelerden yapılması ve daha birçok özelliği sayesinde uzun yıllar boyunca sonuna kadar tadını çıkarabileceğiniz şekilde imkanlar sunar.

Beylikdüzü cam balkon olarak aynı zamanda bu cam balkon sistemleri yalnızca estetik görünüşü ile kalmaz. Cam balkon sistemleri aynı zamanda sıcak yaz günlerinde güneşten gelebilecek her türlü zararlı ışına koruma sağlar, soğuk havalarda soğuğu azalttığından sıcak bir oda imkanı sunar. Mevsim değişikliklerinde oldukça sık görülen kar ve yağmur gibi balkonunuzu kirletebilecek şeylerden de balkonunuzu korumuş olursunuz. Peki, diyeceksiniz ki camlar kirlenirse ne olacak? Aslında oldukça basit bir cevaba sahip bu soru. Cam balkonlar yapıları nedeni ile kolaylıkla temizlenebilirler. Yani cam balkonunuzun camlarının kirlenmesi gibi bir durum söz konusu olduğunda bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Özellikle bahar dönemlerinde sert esen rüzgarlar polenlerin ya da tozların etrafa saçılmasını sağlar. Bu da balkonunuzun kirlenmesine sebep olabilir. Ancak, Beylikdüzü cam balkon sayesinde bundan da kurtulmanız oldukça kolay olacaktır. Yani cam balkon özellikle çevresel faktörlerden doğan balkon kirliliğinin önüne geçmeyi sağlar.

Beylikdüzü cam balkonlarda birden çok model bulunmaktadır. Bunlardan katlanabilir cam balkon modelleri arasında olanlar özellikle yer kaplamazlar ve bu nedenle alanınızda genişlik sağlarlar. Bazı cam balkonlar ise ısı ve ses yalıtımı imkanı sunmaktadır. Özellikle İstanbul içerisinde yaşıyorsanız ses yalıtımı oldukça işinize yarayan bir nokta olacaktır. Ya da yine kışları soğuk geçen bir şehirde yaşıyorsanız sizler için cam balkon yaptırmak oldukça mantıklı olacaktır. Bu ve benzeri nedenler cam balkonların son zamanlarda daha çok yayılmasını sağlamıştır. Ve bu sayede insanlar balkonlarını çok daha elverişli hale getirmeye başlamışlardır.

Beylikdüzü Cam Balkon Sistemleri

Beylikdüzü Cam balkon sistemleri yaptırıldıktan hemen sonra kullanıldığı ilk an akıllarda ‘’ Keşke daha önce yaptırsaydım, çok işime yararmış ‘’ pişmanlığı oluşması çok muhtemeldir. Çünkü cam balkonlar kişilere neredeyse ayrı bir ek oda imkanı sunmaktadır. Evinizde başka amaçlarla ve özellikle hobi gibi amaçlarla kullanabileceğiniz size ait özel bir odacık imkanı sunar. Bunun nedeni cam balkon sistemlerinin kullanılmaya başlandığı zamanlarda kolaylıkla fark edilebilecek derecede bir ses yalıtımı ve buna ek olarak ısı yalıtımı sağlamasıdır.

Aynı zamanda cam balkon sistemleri olumsuz hava şartlarına karşı da bireylerin balkonunu sıcak tutmaktadır. Bu da oda olarak adlandırılmasını sağlayan bir neden arasındadır. Cam balkon dışarıdan soğuk havayı içeri getirmeyeceği gibi içeride bulunan sıcak havayı da muhafaza eder yani geriye size düşen yalnızca sıcak balkonunuzda güzel bir yaşam alanı kurarak dört mevsim bunun tadını çıkarmak olacaktır.

Cam balkon sistemleri içerisinde çok fazla güzellik ve fırsat taşımasının yanı sıra sanıldığı gibi zorlukları da beraberinde getirmez. Cam balkonların kullanımı oldukça kolaydır. Çoğu birey özellikle cam balkonların temizliği konusunda tedirginliğe düşerler. Ancak cam balkonlar yapılarından dolayı genellikle ya katlanabilirler ya da kolaylıkla açılabilirler. Bundan dolayı cam balkonlarda cam temizliği yapılması oldukça kolay bir işlemdir ve Zeytin cam balkon firması da bu işi kolaylaştırmak için yanı başınızda.

Örneğin cam balkon yaptırdınız ve model katlanabilir cam balkon modellerinden bir tanesine ait. Bu durumda işiniz oldukça kolay. Çünkü katlanabilir cam balkon modelleri temizlemesi oldukça kolay olan modeller arasındadır. Raylı sisteme sahip olduklarından dolayı kolaylıkla sağa ya da sola kaydırılabilirler. Yani burada yapmanız gereken ilk işlem camların her birini açıp birbirini üzerine doğru katlamak. Daha sonrasında sırasıyla en sondaki camdan başlayıp temizleyerek ilk cama kadar kapatarak ilerleyebilirsiniz. Bu da size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Cam balkon yaptırmak isteyen kişilerin bir diğer endişelendiği, akıllarına takılan soru ise ‘’ Açmak ya da kapatmak zor ise ben nasıl uğraşacağım? ‘’ olacaktır. Yani cam balkonlar yüksek ve büyük camlara sahip olduğundan dolayı açmak ya da kapatmak kimi bireylere göre zor gibi görünebilir. Ancak oldukça kolaydır. Cam balkon sistemleri sizler için her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

 

 

Cam Balkon Modelleri

Cam balkon sistemleri için birçok model bulunmaktadır. Bu modellerin her biri ayrı özelliklere sahiplerdir. Kimi cam balkon modellerinde yalnızca cam çeşitleri farklılık gösterirken kimi cam balkon modellerinde ise farklılık gösteren şey balkon şekline göre dizayn edilmiş olan modellerdir.

Peki, o halde hangi cam balkon modeli sizin balkonunuz için daha kullanışlı ve konforlu olacaktır?

  • Sürgülü Cam Balkon Modelleri

Sürgülü cam balkon modelleri özellikle geniş balkonlara sahip iseniz sizler için önerilmektedir. Geniş balkonlar için en çok önerilen ve tercih edilen cam balkon modeli sürgülü cam balkon modelleridir. Kullanım olarak kolaylık sağlar ve sürülebilir mekanizması sayesinde rahatlıkla açılıp kapatılabilir. BU sürgülü cam balkon sistemi sayesinde bireyler balkonlarını istedikleri şekilde değerlendirebilirler. Yazın sıcaklarda sürgüleri kolaylıkla açarak serinleyebilir ya da kışın soğuklarda kapatarak balkonda sıcak bir şekilde oturabilirler.

Bu cam balkon modeli genellikle boydan boya tek bir şekilde kullanılsa da bazen iki ayrı cam şeklinde de yapılandırılabilir. Beylikdüzü cam balkon firması olarak her alana uyacak şekilde tasarımlar tasarlayarak balkonlarınızı daha kullanışlı hale getiriyor. Bu durum balkonun tavanının uzunluğu ve balkonun diğer ölçülerine göre değişkenlik gösterebilir.

  • Katlanabilir Cam Balkon Modelleri

Katlanabilir cam balkon modelleri bazı durumlarda fazla yer kaplayabilmektedirler. Bunun nedeni camların birbirleri üzerine geçmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle katlanabilir cam balkon modelleri genellikle büyük olan balkonlar ya da müstakil evlerde bulunan teraslarda tercih edilir. Büyük alanlar için kesinlikle ideal bir cam balkon modelidir.

  • Pimapen Cam Balkon Modelleri

Özellikle eğer yaşadığınız bölge soğuk bir şehirde ise bu kişilerin pimapen cam balkon tercih etmesi önerilir. Bunun asıl nedeni pimapen cam balkon ya da balkon kaplama modellerinde ısıyı tamamen içeride kalmasını sağlamasıdır. Aynı zamanda pimapen dışarıdan da soğuk getirmemektedir. Teras gibi alanlarda tavanlar için bile terci edilebilir

  • Isıcamlı Cam Balkon Modelleri

Isıcamlı cam balkon modellerinin asıl amacı soğuktan korunmaktır. Diğer cam balkon modellerinde kullanılan camlara kıyasla daha dayanıklı ve soğuğa uygun malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle soğuk bir yerde ikamet ediyorsanız ısıcamlı cam balkon modelleri tam size göre.

Cam Balkon Markaları

İstanbul’da cam balkon yaptırmak için bulabileceğiniz birçok cam balkon firması çalışmalar sürdürmektedir. Aynı zamanda ülkemizde diğer şehirlerde de birçok cam balkon firması bulunmaktadır. Bu firmalar arasından cam balkonunuzu yaptıracağınız markayı seçmek tamamen size kalmıştır. Ancak bu markayı seçerken yalnızca fiyat odaklı bakmamalısınız.

Her bir cam balkon firmasının sunduğu farklı farklı cam özellikleri ya da cam balkon modelleri bulunmaktadır. Öncelikle yapılması gereken balkonunuzun modeline hangi cam balkonun daha uygun olacağı hakkında yetkili firma görevlileri ile iletişime geçmektir.

Daha sonrasında cam balkon modelinize uygun bir cam hakkında da görüşme sağlamanız önerilir. Cam balkonlarda kullanılan camlar değişkenlik göstermektedir. Bu durum sizin aradığınız kriterlere göre belirlenmektedir. Yani cam balkonunuzun daha çok ısı ya da ses yalıtımına sahip olmasını istiyorsanız cam balkonunuzda kullanılacak olan cam modeli de ona göre belirlenmektedir. Bunu da seçmiş olduğunuz firma ile detaylı bir şekilde görüşebilirsiniz.

Son olarak ise firma seçmek de önemli bir husustur. Firmanız kesinlikle iyi yorumlar almış olmalıdır. Aynı zamanda eğer görüşebilme imkanınız da varsa daha önce yine aynı firmaya cam balkon yaptırmış bir kişiyle iletişime geçmeniz sizin için oldukça iyi bir şey olacaktır. Bu şekilde bu hususları dikkate alarak en konforlu cam balkon markasını seçebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı