Beylikdüzü

Beylikdüzü Belediyesi’nin Ramazan Uygulamaları

Belediye ekipleri, Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşların, yaşlı ve hasta kişilerin evlerine iftar vaktinde sıcak yemek dağıtımı yapacak. “Beylikdüzü Belediyesi Gönüllüleri” de hane ziyaretlerinde bulunarak hem vatandaşı dinleyecek hem de onlarla iftar yapacak.

Bereket ayı Ramazan’ın önemi Beylikdüzü’nde farklı bir uygulama ile vurgulanıyor. Uzun süren tespitler sonucu ilçede belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşların, hasta ve yaşlı kimselerin evlerine özellikle iftar vakti sıcak yemek ulaştıracak olan Beylikdüzü Belediyesi, örnek bir çalışma başlatıyor.

Sosyal inceleme aşamasında evlerin belirlenmesi ile ilgili kaymakamlık, muhtarlıklar, yardımlaşmadan sorumlu sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler aktif olarak rol aldı. Belediye de oluşturduğu “Beylikdüzü Belediyesi Gönüllüsü” isimli ekip ile Ramazan ayı boyunca her gün iftar saatinde hem evleri ziyaret edecek, hem de sıcak yemekleri ikram edecek. Ramazanın ruhunu paylaşmak ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüm geliştirmek amacıyla gerçekleşecek hane ziyaretlerinde Belediye yönetim kadrosu, meclis üyeleri, birim müdürleri ve gönüllü belediye çalışanları vatandaşla birlikte iftar yapacak.

“Ramazanın Gerçek Manasını Yakalamak İstedik”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan ayının maneviyatı yüksek ve yoklukla terbiye olunan bir ay olduğunu vurgulayarak, “Ramazan’ın gerçek manasını yaşamak ve yaşatmak için bu sene alışık olunan sokak iftarları yapmayı tercih etmedik. Biz, hakikaten ihtiyacı olan ailelerimizin yuvalarına bir ay boyunca sıcak aş ulaştıracağız. Kaynaklarımızı bu niyetle doğru kullanmayı, Ramazan’ın bereketini çoğaltacak paylaşımlarda bulunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

6 Bin Kişilik Kumanya Hazırlandı

İhtiyaç sahipleriyle ilgili yapılan tespitler ise sürüyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalar neticesinde Ramazan ayı boyunca yaklaşık 45 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapılacak. Beylikdüzü Belediyesi ayrıca ihtiyacı olan 6 bin kişiye de ana gıda maddelerinden oluşan yardım kumanyası ve alışveriş çekini Ramazan öncesi dağıtmaya başladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı