Beylikdüzü

Beylikdüzü Belediyesi’nde İşler Hızlanıyor.

Beylikdüzü Belediyesi bürokratik işlemlere hız ve güvenirlilik kazandıracak Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ni kullanmaya başladı.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne geçiş yapan Beylikdüzü Belediyesi, bu otomasyon sistemi ile kamu kurumları içinde yaşanabilen hantal yapıya son vermeyi amaçlıyor. Uygulanan elektronik imzanın (e-imza) güçlü yanı ise, Tübitak ve Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından sunulan yürürlükteki en güvenli şifreleme ve nitelikli elektronik sertifikaya sahip olması.

Vatandaş ve Belediye Entegrasyonu…

Beylikdüzü Belediyesi, güvenli ve etkin bir otomasyon sistemi olan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sayesinde bürokrasiyi azaltarak, vatandaşların da işini kolaylaştıracak. Belediye bir başvuru alındığında, o başvuru veya sürece ilişkin talep sahibine mesaj gönderiliyor. Şikayet, talep veya işlem konusu ne olursa olsun konuyu sistem üzerinden iletebilen vatandaş, aynı zamanda işleminin hangi aşamada olduğunu, sonuçlanıp sonuçlanmadığını bu elektronik sistem üzerinden görebilecek. EBYS; iç yazışmalarda personelin iş süreçleri ve belge onaylarında akışla ilgili uyaran bir mesaj sistemi barındırıyor. Bu nokta da sürecin sağlıklı bir şekilde takibine izin veriyor.

İlgili Makaleler

Kapalı