BeylikdüzüGündem

BEYLİKDÜZÜ AKADEMİ GİTAR ORKESTRASI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Beylikdüzü Akademi Gitar Orkestrası, seçme sınavlarının ardından Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde çalışmalarına başladı. Belediye ilk kez hayata geçirdiği projede, 13-25 yaş arası klasik gitar alanında kendini geliştirmek isteyen ve güzel sanatlar sınavlarına hazırlanan genç yetenekleri desteklemeyi hedefliyor. Birbirinden yetenekli gençler, düzenlenecek olan konserlerde Beylikdüzü’nü ulusal ve uluslararası birçok platformda temsil edecekler.

Gençlere müzik sevgisini aşılarken eğitimlerine de katkı sunmaya devam eden Beylikdüzü Belediyesi, örnek gösterilecek bir projeye daha imza attı. Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası ile Beylikdüzü Çoksesli Gençlik Korosu’nun ardından şimdi de Beylikdüzü Akademi Gitar Orkestrası kuruldu. Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile 13-25 yaş aralığında klasik gitar çalan, kendini bu alanda geliştirmek isteyen ve güzel sanatlar sınavlarına hazırlanan gençler, belediyenin sağladığı imkân ile eğitimlere başladılar. Beylikdüzü’nde ikamet şartı aranmayan orkestra için Ekim ayında yapılan seçme sınavlarının ardından çalışmalar sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşiyor.

“Genç yetenekler Beylikdüzü’nü birçok platformda temsil edecekler”

Beylikdüzü Akademi Gitar Orkestrası’nın çok yeni olmasına rağmen gelecek vadeden bir orkestra olduğunu vurgulayan Orkestra Şefi Hakan Tepeli, “Orkestramız kurulurken gençleri buraya yetenek sınavıyla aldık. Birbirinden yetenekli gençler şuanda çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürüyor. Çalışmalar sezonluk olarak Mayıs ayına kadar sürecek. Haziran ve Temmuz aylarında ise konser programları olacak. İnanıyorum ki gençler bu süreçte birçok başarıya imza atarak Beylikdüzü’nü ulusal ve uluslararası birçok platformda temsil edeceklerdir. Nasıl ki Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası ve Çoksesli Gençlik Korusu başarıdan başarıya koşuyorsa Beylikdüzü Akademi Gitar Orkestrası da bu başarılara yeni bir imza olarak eklenecektir.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Kapalı