Türkiye

Bedelli askerlikte son durum: 4. Celp dönemi tarihi ve yerleri duyurusu ne zaman yapılacak?

Bedelli askerlikte  4. celp dönemi tarihi ve yerleri için araştırmalarına devam ediyor. Türkiye genelinde yaklaşık700 bin kişi den  başvuruda bulunduğu bedelli askerlik için celp tarihleri hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, Milli Savunma Bakanlığı’nın yapacağı açıklamayı bekliyor. İşte, konuyla ilgili son gelişmeler ve bedelli askerlik yapacaklara yönelik gerçekleştirilecek ‘Kadına şiddet’ semineri hakkında bazı bilgiler

Bedelli askerlikte 3 Ağustos’ta başlayan başvuru süreci 4 Kasım’da sona erdi. Gerekli prosedürü uygulayıp, başvurularını tamamlayan yüz binlerce kişi şimdi, MSB’den gelecek celp tarihleri açıklamasına odaklanmış durumda. Peki, bedelli askerlik 4. celp tarihleri ne zaman açıklanacak?

BEDELLİ ASKERLİK CELP YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bedelli askerlik celp yerleri ve dönemleri, Milli Savunma Bakanlığı’nın tüm başvuruları değerlendirmeye almasının ardından yapılacak olan planlama ile belirlenecek. Detaylarla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’nın kısa süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

BEDELLİ ASKERLİK YAPACAKLARA ‘KADINA ŞİDDET’ SEMİNERİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı işbirliğinde, bedelli askerlik hizmetinden yararlanacaklara yönelik 21 günlük temel askerlik eğitimi kapsamında “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda farkındalık seminerleri veriliyor.

Erzurum 9. Kolordu Komutanlığında bedelli askerlik yapan er ve erbaşlara yönelik ‘’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” semineri düzenlendi.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı