Tahsin BEGİMGİL

Bedaş 28 YIL Önceki olay

Bedaş 28 YIL Önceki olay

Babam 1984 yılında Güngören’de bir yer satın aldı. Ve elektrik idaresine giderek tapu ile sözleşmeyi üzerimize aldık. Alırken İşaret sözleşmesi dediğimiz Elektrik sayacını üzerindeki rakamı elektrik idaresine yazdırıp bir kağıt aldık. Daha sonra bu rakamdan öncekinde bize yüklemek için o bölgeye bakan elektrik görevlisi elimizden kağıdı almaya kalktı ve karakolluk olduk. Ve düzenli olarak elektrik borcunu 8 sene dü ödedikten sonra yeni yerimize taşındık. Ve dükkânı da sattık. Depozitoyu almak için elektrik idaresin gittiğimde son fatura gelecek bundan sonra depozitoyu alabileceğimiz söylediler. Gelen fatura ile depozito arasındaki fark az olduğu için kalan parayı almaya gitmedim (Ne BÜYÜK SALAKLIK YAPMIŞIM. ) 

Ve Burayı boşaltım Büyükçekmece’de  iş yerime işe başladıktan  yaklaşık Yirmi iki yıl sonra elektrik idaresinden borcum olduğuna dair ihtar ve haciz işlemi başlatıldı. geçen yirmi iki  yıl içinde hiç kimse üzerine elektriği üzerine almanmış benim üzerimden devam etmiş  bazen ödemiş bazen de ödememiş  hata taksitlendirme bile yaptırmışlar.( benim kimliğim ve imzam olmadan benim üzerime. Evrakları sorduğumda arşivde olduğunu çıkaramayacaklarını söylediler.)  ödemeyince  elektrik  idaresi elektriği kesmiş bunlar açmışlar  ve kaçak elektrik kullanma ya başlamışlar. Kaçak elektirik kullanımıda bana yazmışlar nasıl becerdilerse. .(Ben o bölgeye bakan kişiden şüpheleniyorum.Daha önceden tartıştığımız için yapmış olabilir) Ve elektriği kullanmaya aynen devam etmişler.

Gene ödemeyip elektrik idaresi bana işlem yapınca  ben elektrik idaresine burayla 2017-1989=28 yıldır ilişkim olmadığını. Dükkân sahibinin varsa için deki kiracının kim olduklarını kimin orada ticari faaliyet gösterdiğini incelemelerini istediğimi belirten aynı zamanda  elektriğinin kesilmesi için  bir dilekçe verdim. Dilekçe tarihi 23.1.2017 Numarası:BEKVBAYB0(PIN:20702) Ancak bu tarihten sonra içindekinin üzerine sözleşme düzenlenmiş.

Şimdi sorarım size üzerine elektriği almayıp benim adıma kullanıp parayı ödemeyen  mi? Üçkâğıtçının hırsızlığından ben mi sorumluyum? Yoksa elektrik idaresini sonradan devralan Bedaş mı hatalı?

Bedaş Hatalı depozito bitince elektriği kesmediği için.  Kestikten sonra kim kullandığını araştırmadığı için.  Kimlik görmeden taksitlendirme yaptığı için. Görmüşse benimle alakalı olmadığını tespit etmiş demek ki. Bu durumda hala  benim  üzerime geldikleri için ben dilekçe verince ye kadar araştırma yapmadıkları için hatalı değiller mi?

Elektriği  üzerine almayıp kullanıp ödemeyen  mal sahibi veya kiracı tartışmasız üçkâğıtçı ve hırsız değil  mi?

Sonuç: Elektrik veya su için yapılan Kullanan güncelleme isteklerine kızmayıp yardımcı olmalıyız. VE  MUTLAKA BİR YERİ BOŞALTINCA DEPOZTOYU AZ ÇOK DEMEDEN GERİ ALIP SÖZLEŞMEYİ ÜZERİMDEN DÜŞÜRMELİYİZ.

Başınız gelmemesi  dileği ile

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı