Genel

Başkan Cem Kara, Çakıl Mahallesi’nde Halkla Buluştu

Başkanla Akşam Sohbeti toplantılarının dördüncüsü, Çakıl Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Çakıl’da tarihi çınar ağacının altında yapılan toplantıya Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Erhan Güzel, Ayhan Tutun, Fehmi Akyüz, Cengiz Uçar, Dursun Duran Kaya, Çatalca Belediyesi Meclis Üyeleri, daire müdürleri, Çatalca Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Aydın, Çakıl Mahalle Muhtarı Saffet Esen, Elbasan Mahallesi Muhtarı Eyüp Özen, Muratbey Mahallesi Muhtarı Ceyhun Koç, Ovayenice Mahallesi Muhtarı Tuncay Çakı ile birlikte Çakıl Mahallesi halkı katıldı.

 

Toplantı Çakıl Mahalle Muhtarı Saffet Esen’in konuşması ile başladı. Yaptığı hizmetler için Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’ya teşekkür eden muhtar, başkana bir de çiçek takdim etti. Bu jest karşısında bir açıklama yapan Başkan Cem Kara, “Çakıl halkı her zaman inceliğini göstermiştir. Çiçek jesti için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

HER MAHALLEMİZE YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ

 

Ardından toplantının başlaması ile birlikte Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara toplantının içeriği ile ilgili olarak vatandaşlara bilgi verdi. “Mahallelerimizi bir bir geziyoruz. Yaşlı-genç, kadın-erkek demeden sizlerin sorularınızı alıyoruz, konuşmanızı istiyoruz. Gerek yaşadığınız mahallenizle ilgili, gerek Çatalca geneli ile ilgili, gerek İstanbul ile ülkemiz ile ilgili görüşlerinizi sunabilirsiniz. Mikrofonda kısıtlama söz konusu olamaz. Çakıl’ı kendisine yurt edinmiş herkes buranın asli unsurudur. O nedenle biz sizleri dinlemek arzusu içerisindeyiz. Öğrenmeniz gereken konular varsa bunları da size aktarırken de memnun oluruz. İlk sohbetimizi Nakkaş’ta yaptık. Sonradan Çiftlikköy ve Akalan’da toplantılarımızı gerçekleştirdik. 39 mahallemize yetişmeye çalışacağız. 2009-2014 yılları arasında sizlerle daha çok görüşüyorduk. Çatalca merkezi, İzzettin, Çakıl, Ovayenice Çatalca Belediyesi’ne mahalle olarak bağlıydı. Bir de uzak mahallelerimiz Çiftlikköy, Karacaköy ve Binkılıç bize mahalle olarak bağlıydı. 2014 dönemine kadar bu bölgelere hizmet götürüyorduk. 2014 yılından itibaren Çatalca’da köy kalmadı. Çatalca Belediyesi’nin hizmet alanları 39’a ulaştı. Geçtiğimiz gün sabahtan Yalıköy’e gitmek istediğimde ancak saat 16:00’da varabildim. Ulaşım aksındaki diğer mahallelere de uğruyorum, o nedenle ancak akşamüstü Yalıköy’e ulaştım. Her yere yetişmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuşan Başkan Cem Kara, Çakıl Mahallesi’nde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

 

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın konuşmasının ardından, vatandaşlar tarafından soru soruldu. Başkan Cem Kara, gelen soruları cevaplayarak, yapılacak işlerle ilgili olarak daire müdürlerine direktifler verdi.

İlgili Makaleler

Kapalı