BeylikdüzüManşet

BAŞKAN ÇALIK, YAPIMI DEVAM EDEN PARKLARI GEZDİ

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçe genelinde yapımı devam eden parkları gezerek incelemelerde bulundu. İnceleme gezisinde park yapımında çalışan işçilere kolaylıklar dileyen, vatandaşlardan gelen istek ve talepleri dinleyen, çocuklarla keyifli sohbetler gerçekleştiren Belediye Başkanı Çalık, “Yeşil alan konusunda İstanbul’un en şanslı ilçelerinden biriyiz. Elimizdeki mevcut yerleri de yeşil alan olarak değerlendirip ilçemize güzel yaşam alanları kazandıracağız. Vatandaşlarımız, evlatlarımız, parklarımıza gelip kullandıkça biz daha mutlu olacağız.” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık Gürpınar, Kavaklı, Marmara ve Yakuplu mahallelerinde yapımı devam eden park çalışmalarını yerinde inceledi. Park ve Bahçeler Müdürü Çağrı Çebi’den park alanlarıyla ilgili bilgiler alan Belediye Başkanı Çalık, tespit ettiği eksikliklerin giderilmesi için de talimatlar verdi. Belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve muhtarların katıldığı, yaklaşık üç saat süren inceleme gezisinde, Başkan Çalık, vatandaşların ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çalık’ın çocuklarla olan diyalogları, onlara oyuncak ve kitap dağıtması ise yüzlere gülümseme kattı. Çocuklar, Başkanla bol bol fotograf çektirdi.

Çalık: Parklarımızı Kısa Sürede Tamamlayacağız

Beylikdüzü’nde yeni park yapım çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Başkan Çalık, en kısa sürede yeni parkların yapımını tamamlayarak vatandaşların ve çocukların hizmetine sunacaklarını ifade etti. Yakuplu 38. Sokak üzeri cep parkta yaptığı incelemede, vatandaşların “Başkanım buraya ne yapılacak merak ediyoruz?” şeklindeki sorusuna Başkan Çalık, “Özel mülkiyet alanının önünde, belediyemize ait küçük bir alanımız var. Buraya rengarenk bir çocuk parkı yapacağız ve oturma grupları koyacağız.” şeklinde yanıt verdi. Vatandaşlar da Başkan Çalık’a “Yüreğinize sağlık.” şeklinde teşekkür etti.

Küçük Bahçıvanlar, Çok Özel Bir Park

Bitme aşamasına gelen Küçük Bahçıvanlar Parkı’nda da incelemelerde bulunan Başkan Çalık, bu parkı çok önemsediğini “Evlatlarımız buraya gelip toprakla temas edecek. Fideleri birlikte dikip birlikte sulayacağız, büyüyünce birlikte hasat edeceğiz. Çocuklar, domatesin, salatalığın nasıl emekle alınteriyle yetiştiğini burada görecek. Çocuklarımızın domatesin nerede, nasıl yetiştiğini bilmesi, öğrenmesi lazım. Bizler şanslıyız, bunları biliyoruz. Ama maalesef evlatlar bilmiyor, görmüyorlar. Biz, bu parkla bunu sağlayacağız.” sözleriyle ifade etti.

Çocuklar ‘Çok Güzel Oldu’ Dedi

Küçük Bahçıvanlar Parkı’nda karşılaştığı iki çocukla bir süre sohbet edip çocuklara, “Burayı eker misiniz?” sorusunu yönelten Başkan Çalık’a çocuklar “Ekeriz, emek vermeyi severiz. Eskiden burası boş bir tarlaydı ve buradan korkarak geçiyorduk. Şimdi çok güzel oldu.” şeklinde yanıt verdiler. Başkan Çalık da çocukların verdiği cevaptan duyduğu memnuniyeti “Bundan sonrası sizin. Sahip çıkmak size kalıyor. Size emanet buralar.” diyerek dile getirdi.

İlgili Makaleler

Kapalı