Gündem

Başbakan Yıldırım: Devlet kurumlarında yeniden yapılanmaya gidilecek.

Başbakan Binali Yıldırım, “Bu darbe girişiminde de gördük ki burada bir güvenlik zaafiyeti var, hiyerarşi, komuta kademesiyle alt kademe arasında bazı sorunlar var. Bu sorunları ortadan kaldıracak şekilde yeniden yapılanmaya gideceğiz” dedi.

“ÜLKEDE İŞLER NORMALE DÖNDÜ”

Başbakan Yıldırım, Bloomberg TV’ye Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi, Hükümetin atacağı adımlar ve ekonomideki son durum hakkında değerlendirmeler yaptı.

Türkiye’nin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü belirten Yıldırım, “Maalesef silahlı, kanlı bir darbe girişimi milletimizin direnciyle, hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın dirayetiyle başarısız hale getirildi ve ülkede işler normale döndü” diye konuştu.

basbakan-binali-yıldırım-aciklama

“HESABINI SORACAĞIZ”

Darbe girişiminde bulunanlardan hukuk devleti içinde hesap soracaklarını kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Bu darbeye sebep olanların bu işten kolay kurtulmalarını kimse beklemesin. Çünkü arkada 246 tane şehidimiz var, binlerce yaralımız var. Bunların hesabı sorulacak. Hesap sorarken intikam duygusuyla hareket etmeyeceğiz, adalet ile hareket edeceğiz. Çünkü Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk devletinin gereği neyse o yapılacak. Burada ne kadar derine gider, hangi düzeyde olur, bunu yargı belirler. Bizim belirlememiz söz konusu değil. Biz sadece yargının işini yapması için gerekli desteği vereceğiz. Ama zannediyorum büyük oranda zaten bu işin içinde olanlar, bu işe karışanlar, fiilen bu darbe girişimini yönetenler hali hazırda zaten adalete teslim oldu. Geriye kalan çok fazla insan olduğunu düşünmüyorum.”

İlgili Makaleler

Kapalı