BeylikdüzüGenel

Bahçeşehir Cihangir Koleji öğrenci ve velilerinin kocaman yürekleri

 

Beylikdüzü Belediyesi, bu kez kocaman yüreklerin yaptığı bağışın adresi oldu. El emeği göz nuru olarak yaptıkları birçok materyali satarak, sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi bireylere 20 adet manuel tekerlekli sandalye alan Bahçeşehir Cihangir Koleji öğrenci ve velileri, sandalyeleri Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağışladı.

 

İyiliğin, kardeşliğin ve dostluğun merkezi olan Beylikdüzü’ne bu kez ilçe dışından destek geldi. Bahçeşehir Cihangir Koleji İlkokulu’ndan duyarlı 3 veli ve 5 öğrenci birlikte çıktıkları yolda toplumsal sorumluluk bilinciyle güzel bir işe imza attılar. Anneleriyle birlikte ilk olarak evlerinde bulunan, geri dönüştürülebilen malzemelerle materyaller yapan çocuklar, toka, kapı süsü, takı gibi ürünler ortaya çıkardılar. Okullarında düzenledikleri kermesle de bu ürünleri satan kocaman yürekler, kazandıkları parayla engellilere destek olmak için 20 adet manuel tekerlekli sandalye aldı ve bu sandalyeleri Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağışladı.

oku

“Sosyal Medyadan Takip Ettik”

 

Ürünler ortaya çıktıkça ve yaptıkları işin karşılığını aldıkça heyecanlandıklarını belirten öğrenciler, engellilere destek olmaktan da mutlu olduklarını belirtti. Veli olmanın yanı sıra okulda öğretmen olan Esra Özkan, yine veli olan Seda Doğan ve Dilek Karagöz ile birlikte büyük bir şevkle bu projeyi oluşturduklarını dile getirdi. Okul Müdür YardımcısıJale Cangir’e de desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten ve Beylikdüzü Belediyesi’nin yaptığı çslışmaları sosyal medyadan takip ettiklerini belirten veliler, “Yardımların doğru yerlere ulaştığından emin olduğumuz için Sağlık İşleri Müdürlüğü’yle irtibata geçerek kermes sonunda kazandığımız parayla aldığımız 20 adet manuel tekerlekli sandalyeyi bu ilçede bulunan engellilere bağışlamak istedik.” dediler.

Müdür Fatma Hoşgöz ile buluşan kocaman yürekler, dahil olabilecekleri her türlü yardımın içinde yer almaktan mutluluk duyacaklarını da dile getirdiler. Bu tip çalışmaların çocukların hem sosyal hem de fiziksel gelişimine büyük katkı sunacağını söyleyen Hoşgöz, çocuklarını bilinçli bir şekilde yetiştiren velilere teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Kapalı