AtatürkBeylikdüzü

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILARI GENÇ YETENEKLER SESLENDİRDİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sevdiği şarkılarla geleceği emanet ettiği gençler tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası dolayısıyla anıldı. Beylikdüzü Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılarla Türk Müziği Konseri” adlı etkinlikte yeteneklerini sergilediler.

 

Beylikdüzü, Hüseyni, Nihavend ve Hicaz makamında keman, klarnet ve bağlama taksimleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları gençlerden dinledi. Beylikdüzü Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılarla Türk Müziği Konseri”yle herkesi büyüledi. Tüm konukların büyük bir keyifle dinlediği eserler, Şef Ayşe Çağlar yönetiminde seslendirildi. Ayrıca konser sırasında sahnede Atatürk’ü canlandıran öğrencinin Zeybek oyunu herkese duygusal anlar yaşattı.

 

Birçok yöreden türklerin seslendirildiği konserde, salonu dolduran dinleyiciler de şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Yemen Türküsü, Çıkayım Gideyim Urumeli’ne, Kimseye Etmem Şikayet, Ah Bir Ataş Ver, Kırmızı Gülün Alı Var, Pencere Açıldı Bilal Oğlan ve daha birçok eser koro ve solo performanslarla söylendi. Ayrıca Kars yöresine ait Hoş Gelişler Ola türküsü söylenirken Kafkas oyun grubu danslarını sergiledi.

İlgili Makaleler

Kapalı