BeylikdüzüGündem

“ANNELERİN SEVGİSİ TOPLUMUN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR”

Beylikdüzü Belediyesi, Anneler Günü kapsamında “Anne Çocuk Kampı” düzenledi. Geleneksel hale gelen etkinlikte anneler, çocuklarıyla birlikte doğayla iç içe dopdolu bir hafta sonu geçirme fırsatı yakaladı. Kampın kapanış törenine katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Karşılıksız sevgi dendiğinde aklıma anne sevgisi geliyor. Anneler bizler için çok kıymetli.” diyerek tüm annelerin gününü kutladı. Ayrıca, belediye ekipleri tarafından ilçenin üç farklı noktasında binlerce çiçek anneler için dağıtılırken Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından da, annelere özel iki ayrı proje hayata geçirildi.

Beylikdüzü Belediyesi bu yıl ki Anneler Günü’nde de ilçede yaşayan anneleri unutmadı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anne Çocuk Kampı’nda anneler, çocuklarıyla birlikte doğayla iç içe ve macera dolu bir hafta sonu geçirdi. Cumhuriyet Doğa ve İzcilik Kampı’nda gerçekleşen ve iki gün boyunca süren etkinlikte; kampçılık ve çadır kurma, gece yürüyüşü ve yıldızlarla yön bulma gibi eğitimlerin yanı sıra çeşitli atölye çalışmaları da yapıldı. Macera parkurları ve izci oyunlarıyla eğlence dolu geçen kampta düzenlenen resim atölyesinde ise çocuklar, annelerine olan duygularını tuvallere yansıttı. Kapanış törenine katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık miniklere madalya, annelerine ise çiçekler takdim etti.

Çalık: Anneler bizler için çok kıymetli

Kampın kapanış töreninde konuşan Belediye Başkanı Çalık, “Karşılıksız sevgi dendiğinde aklıma anne sevgisi geliyor. Bir insan çocukluğunu anne sevgisi ve baba şefkatiyle yaşamışsa memlekete çok faydalı işler yapar. Evlatlarınıza dokunuşunuz ve sevginiz toplumun geleceğini şekillendiriyor. Anneler bizler için çok kıymetli.” ifadelerini kullandı. Belediye tarafından ayrıca, ilçenin üç ayrı noktasında anneler için binlerce çiçek dağıtıldı. Çiçek dağıtımlarına katılan Başkan Çalık tüm annelerin gününü kutladı.

Annelere özel iki önemli proje

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ise Anneler Günü kapsamında iki önemli projeyi hayata geçirdi. Annelerin gülüşündeki engelleri kaldırmak amacıyla başlatılan “Hayata Sağlıkla Gülümse” projesi ile onlarca annenin ağız ve diş tedavileri ücretsiz olarak yapıldı. Öte yandan, meme kanseri farkındalığı oluşturmak ve erken teşhisin önemini ortaya koymak amacıyla “Korkma! Farkında ol! Geç kalma! Hayatı Ertelememeli” projesi başlatıldı. Proje ile Beylikdüzü’nde ikamet eden ve başvuru yapan 40 yaş üstü kadınların genel cerrahi muayeneleri ve mamografi çekimleri yapılacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı