GenelGündemTürkiye

Aile Hekimi Randevu Alma (MHRS Aile Hekimi Randevu Alma)

Aile Hekimi T.C. Sağlık Bakanlığın’nın 2013 yılında tam olarak faaliyete başlattığı MHRS (Merkezi Randevu Sistemine)’ne dahil oldu. Buna göre Aile Hekiminie gitmeden önce aile hastane randevu gov tr adresinden aşağıda anlatacağımız işlemleri yaparak online olarak web üzerinden veya Alo 182 yi arayarak Randevu alarak gidebilirsiniz.

Aile Hekim için Online Randevu Almak:

1- ilk once www hastanerandevu gov tr adresindeki Saglık Bakanlığı Hastane randevu sitesine giriyoruz. siteye girmek için buraya tıklayınız.

2- Sitenin Ana sayfasında iken sağ tarafta çıkan RANDEVU AL kırmızı butonuna tıklıyorsunuz.
aile-hekimi-randevu-01

3- açılan sorgu ekranında size TC kimlik Numaranızı ve Hastane Randevu sistemine giriş için kullanacağınız şifreyi soran bir kutu göreceksiniz. Eğer daha önce sisteme kayıt olup şifre almadıysanız Altta soldaki “Yeni Üye” ye tıklayarak yeni üye olupp şifre almalısınız.
aile-hekimi-randevu-almak-02

4- Eğer yeni üye olmaya tıkladıysanız aşağıdaki resimdeki ekran karşınıza gelecek. Burada sizden kişisel bilgilerinizi ve unutmayacagınız ve mutlaka not almanızı tavsiye ettiğimiz belirleyeceginiz bir şifreyi yazmanızı isteyen form ekranını bulacaksınız.

aile-hekimi-randevu-yeni-uyelik-04

5- işlemi tamamlayıp kaydete bastıktan sonra size yine Hastane randevu sistemine giriş için TC kimlik no ve belirlediginiz sifreyi soran form a geleceksiniz. Bilgilerinizi doğru girerek sisteme giriş yapınız.
aile-hekimi-randevu-beylikduzu-03

6- Karşınıza gelecek ekrandaki “Aile Hekiminden Randevu Al” butonuna tıklayınız.
aile-hekimi-randevu-aile-hekimi-05

7- Sistem otomatik olarak sizin aile hekimizin randevu için uygun olan tarihini ve saatini belirleyerek size secenekleri gösterecek..

aile-hekimi-randevu-saatleri-06

8-Size uygun olan saatin üzerine tıklayarak Aile Hkimi Online Randevunuza devam ediniz. Saatinizin seçiminden sonra Aile Hekiminizden aldığınız Randevu ile ilgililer bilgiler ekrana yansıyıp sizden son olarak bir onay daha vermenizi isteyecek. En alttaki dogrulama kutusundaki sayıları yazıp “Randevuyu Kaydet” e tıladıktan sonra işleminiz tamamlanmış oluyor.
aile-hekimi-randevu-onaylama-07

Sizin seçtiğiniz tarih ve saatte aile hekiminizden online randevunuzu başarı almış oldunuz.
Bu yazıyı Beylikduzu.com ‘a gelen sorular ve konu hakkındaki internet sitesinde gerekli açıklamaların yeterli olarak bulunmaması üzerine hazırladık.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı