Beylikdüzü

100. yılında, evlere sığmayan 23 Nisan Kutlaması

Korona virüs tedbirleri kapsamında bu yıl sokaklarda ve meydanlarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının yasaklanmasının ardından Beylikdüzü Belediyesi, ilçe halkını "100. yılında, evlere sığmayan 23 Nisan" kutlamalarına katılmaya davet etti.

“100. yıl coşkusunu evlerden taşıracağız”

Yaşanan olumsuzlukların kutlamalara engel olmayacağını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu yıl demokrasimizin kalesi olan TBMM’nin 100. yılını kutluyoruz. 23 Nisan aynı zamanda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ilk bayram. 23 Nisan salgın günlerine denk geldiği için maalesef meydanları ve sokakları dolduramayacağız. Ama bu durum bayramımızı kutlamaya engel değil. 23 Nisan’ın 100. yıl coşkusunu evlerden taşıracağız. Beylikdüzü Belediyesi olarak 100. yıla özel etkinlikler hazırladık. Tüm çocuklarımızı 23 Nisan etkinliklerimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

100. yılın çocuklarıyla sohbet

23 Nisan’a özel sohbet ve konser programlarının düzenleneceği etkinlikler kapsamında; saatler 15.00’ı gösterdiğinde Beylikdüzü Belediyesi’nin TV kanalında “100. yılın çocuklarıyla sohbet” isimli programda usta hikaye anlatıcısı yazar Sunay Akın, ulusal egemenliğin tüm ruhunu ve TBMM’nin açılışına dair süreci “İşte O Gün” başlığıyla, tüm coşkusuyla canlı yayında aktaracak. Sunay Akın’ın ardından ise Şevval Sam ve Sinan Meydan 23 Nisan canlı yayınına konuk olacak. Konukların canlı sohbetleri sonrasında; ulusal egemenliğin 100. yılının çocukları, Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’la video bağlantısıyla bir araya gelecek. Çocuklar, nasıl bir gelecek ve nasıl bir Beylikdüzü istediklerini, umutlarını ve hayallerini Başkan Çalık ile paylaşacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı