BeylikdüzüGenel

1. Beylikdüzü Uluslararası Heykel Festivali

2014 yılının 1-31 Ekim tarihleri arasında ilçede ilk kez düzenlenen 1. Beylikdüzü Uluslararası Heykel Festivali, başarılı işlere imzasını attı.

Deneyimli bir ekipten oluşan festival heykeltraşları şimdiye dek birçok uluslararası etkinlikte bulundu. 5’i yabancı, 5’i Türk olmak üzere aralarında profesör heykeltıraşların da bulunduğu festival, Heykeltıraş Prof. Rahmi Aksungur ve Heykeltıraş Ferit Yazıcı danışmanlığında yürütüldü. Usta sanatçılar arasında dünyanın çeşitli ülkelerinden Chifu Panaite, Jhon Gogaberishvili, Pablo Tardaguila Del Castillo, Velislav Minekov, Roland Mayer; Türkiye’den ise Neslihan Pala, Evrim Kılıç, Ayhan Yılmaz, Tolga Yurtözveri ve Ferit Yazıcı gibi isimler yer alıyor.

Heykeller, Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nda…

Yontu malzemesi olarak mermerin kullanıldığı festivalde sanatçılar, Beylikdüzü’nde en güzel eserleri ortaya çıkarmak için âdeta yarıştı. Festival boyunca heykeltraşların açık alanda çalışarak ortaya koydukları eserler, 15 gün süren Barış ve Sevgi Buluşmaları etkinliklerinin gerçekleştiği yer olan Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nda seyre sunuluyor. Her biri özgün bir tarzla usta sanatçıların elinde hayat bulan heykeller, caddedeki yeriyle de kent estetiğine katkıda bulunuyor.
beylikduzu.heykel.festivali.4

beylikduzu.heykel.festivali.3

beylikduzu.heykel.festivali.2

beylikduzu.heykel.festivali.1

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı