Değerlerimizi Neden Yok Ediyoruz ?

Tahsin Begimgil, Türkiye

imagesArda Turan’ı yakın nen tanınmam ama Dünya çapında bir yıldız olduğu tartışmasız Bu kişiyi bu kadar kızdırıp öfkelendirmek kolay olmasa gerek sadece Ardaya vurmak ne kadar adaletli? Onu bu kadar kızdıran da sütten çıkma ak kaşık mı acaba ondada hiç hata veya kasıt yok mu diye kendimize sormalımıyız ?

Ardan Turan nın açıklaması:
Bence bu yaptığım daha onurlu. Tüm sorumluluğu üzerime aldım. Herkese hakkımı helal ediyorum. Hayatta en çok sevdiğim şeyi, uğruna en çok mücadele ettiğim şeyi 30 yaşında bıraktım. Bir kişi bile saygı duymayacak mı? İnşallah Dünya Kupası’na gideriz. İnşallah milli takım, Dünya Kupası’na gider. Biz de hep beraber tribünden destekleriz.” dedi

Ve ayrıca değerlerimiz sahip çıkmadığımızı en güzel şekilde TÜRKİYE Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilek Güreşi Asbaşkanı Taner Canyurt, açıklamaları ortaya koyuyor:

Son 3 yılda 100 madalya kazanmalarına rağmen engelli veya bireysel sporlara fazla bir önem verilmemesini eleştirerek, “Ne yazık ki bu başarımız bir Arda Turan bir Deniz Seki kadar ve başka bir olay kadar kamuoyunda ve basında yer almadı. dedi haksı mı?
8348411
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü’nde sanatçı ve sporcular ile bir araya geldiği iftar programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, “Teessürle belirtmem gerekir ki Türkiye’nin gücü ve kapasitesiyle kültür, sanat ve spor alanında bulunduğumuz yer uyumlu değildir. İrfandan yoksun bir kültürle, sanat ve ahlaktan yoksun bir sporla hiçbir yere varamayız. Bu yaklaşımla bırakınız dünya çapında isimlere ve eserlere sahip olmayı, milletimizin asgari beklentilerini dahi karşılayamayız.” açıklamasını yaptı.