Beylikdüzü Makina Mühendisleri Odasının Asansör Uygulamasındaki Şikayetler

Beylikdüzü, Genel, Şikayet Var

Beylikdüzü ve çevresinde daha önce TSE tarafından yapılan Asansör Denetimleri Belediye tarafından Makina Mühendisleri Odasına devredildi.

Beylikduzu.com ‘a ulaşan Asansör firmaları ve Yöneticiler MMO ‘sının Asansör denetimleri konusunda hoşnut olmadıkları konuları belirttiler.

Yöneticerin ve asansör firmalarının en dertli oldukları konu daha önce TSE yatırdıkları Muayene Ücretlerinin MMO’sı  tarafından yok sayılması ve Firmalara bu paralarını TSE ‘den geri istenmesini  kendilerine yeniden para yatırlımasını söylediklerini iddia ettiler.  TSE daha önce yatırdıkları Asansör Muayene Ücretlerinin kabul edilmesinin gerektiğini söylediler..

Asansör Firmalarının ikinci konusu ise ; Denetime gelen bir MMO elemandan sonra gelen başka MMO elemanın farklı kusurlar bulması. Aynı asansör için aynı mevzuata göre denetim yapan aynı eğitimi almış iki denetmenin farklı unsur bulmasının hatalı ve zaman kaybına neden  olduğunu belirterek, denetim elemanlarının arasındaki bu farklılığın giderilmesini istiyorlar. Ayrıca denetime gelenlerin orada denetimi yaparken karar veremeyip merkez’e resim göndererek sonuç beklemeleri de denetim elemanlarına olan güveni sarsan diğer bir unsur olduğu belirtildi.

Denetim yapıldıktan sonra bulunan noksanlıkların Asansör Firmasına bir tutanak olarak verilmemesi. kendilerine olan güvensizlik olarak yorumlanmakta, yazılan raporun ise firmaya yaklaşık en az 10 gün sonra iletildiği bu da bayağı zaman kaybına neden olduğu ve gelen diğer bir elamanı farklı eksikler bulmasının-da bu işin yapımını aylarca sürmesi demek olduğu yöneticilerin ve apartman sakinlerinin geçen sene bu işlerin TSE zamanda bu kadar sürmediğinin bundan şikayetçi olduklarını Belediye yetkilerine  iletiklerini belirtildi. Denetim den hemen sonra bulunan noksanlıkların firmaya anında iletilmesi halinde noksanlıkların Beylikdüzü sakinlerinin asansörlerini daha çabuk şekilde kullanabilmeleri için daha hızlı şekilde çözülebileceğini belirttiler.

Asansör firmaları denetime tabi olan Mevzuatın sürekli değişim içinde olduğunu asansör denetimi için para yatırıp gün alınır ken denetlenen asansör dikkat edilmesi gereken unsurlarının kendilerine yazılı olarak  verilmesi ile denetimlerin daha sağlıklı  ve hızlı bir şekilde yapılacağını MMO’ da daha az zaman kaybedeceğini belirterek, Geçen sene TSE de yeşil olan etiketlerin kırmızıya döndüğünü bunun temelde mevzuat değişiklerin olduğunu için olduğunu eklemişlerdir.  ve son olarak da  Daha güvenli bir asansör için çalışıyoruz tabi ki denetim olsun ancak bu hususların çözülmesi halinde Beylikdüzü sakinleri mağdur olmaz. Bizlerde   daha verimli olarak çalışabiliriz şeklinde görüşlerini belirttiler.

Beylikduzu. com olarak daha sağlıklı bir çalışma için Asansör firmaları ve Apartıman yöneticileri ile MMO nın asansör kısmı  toplantı yapıp gerekli bilgilendirme ile karşlıklı anlayış ile Beylikdüzü sakinlelerine daha iyi hizmet etmelerini arzu ederiz.